Wielkanoc 2021. Co z wizytami w kościołach?

Wczoraj minister zdrowia ogłosić lockdown w całej Polsce, który potrwa do 9 kwietnia. W rozmowie z Onetem były Główny Inspektor Sanitarny zaapelował do Episkopatu, aby zachęcił wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach jedynie w sposób zdalny. 

Fot. Shutterstock / Pixabay

Drastycznie wzrastająca liczba dziennych przypadków koronawirusa spowodowała, ze rząd musiał podjąć kolejne kroki. W całej Polsce został wprowadzony lockdown, który ma potrwać do 9 kwietnia. Zamknięte w tym czasie będą między innymi hotele, galerie handlowe, kina, teatry czy baseny. Również nauczanie w klasach I-III będzie całkowicie zdalne.

W rozmowie z Onetem były Główny Inspektor Sanitarny został pytany o kwestię zbliżających się świąt wielkanocnych. Zdaniem gen. Andrzeja Trybusza, jeśli wszyscy będą przestrzegać restrykcji i zrozumieją, że nie powinni przemieszczać się w święta, a także będą unikać dużych spotkań rodzinnych, może to pomóc wyeliminować kolejne ogniska COVID-19.

„Lockdown obejmujący całą Polskę zadziała pod warunkiem, że społeczeństwo będzie tych zasad przestrzegać. Błędem jest pomijanie przez ministra zdrowia tematu świąt i pozostawienie otwartych kościołów.”

-zaznaczył. Dodał jednak, że nie wierzy w to żeby taki krok został podjęty przez rząd. Mężczyzna uważa więc, że w takiej sytuacji to Episkopat powinien zaapelować do wiernych, aby we wszystkich mszach uczestniczyli wyłącznie w sposób zdalny.

„To właśnie Episkopat powinien zaapelować do wiernych, by nie brali osobiście udziału w nabożeństwach, zwłaszcza podczas nadchodzących świąt Wielkanocy. Nie ma żadnego problemu, by w mszach uczestniczyć zdalnie i takiego stanowiska bym od kościelnych hierarchów oczekiwał. Nie łudzę się, niestety, że się doczekam. Podobnie, jak nie łudzę się, że w tej sprawie minister zdrowia zajmie jednoznaczne stanowisko. Obyśmy tego wszyscy nie musieli żałować.”

-dodał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c