Wielki nalot połączonych służb na bazar przy Górczewskiej! Ujawniono setki popsutych produktów, które były sprzedawane!

Policjanci z Woli uczestniczyli w kontrolach stoisk handlowych na bazarze przy ul. Górczewskiej. Funkcjonariusze prowadzili działania wspólnie z przedstawicielami Inspekcji Sanitarnej, Inspekcji Handlowej, Inspekcji Weterynaryjnej, Urzędu Celno-Skarbowego oraz Inspekcji Farmaceutycznej.

W niedzielny poranek policjanci z Woli wraz z pracownikami inspekcji i urzędów kontroli weszli na teren bazaru organizowanego na terenie Olimpii. Działania były wcześniej zaplanowane, a szczegóły współpracy uzgodnione. Policjantów wspierali pracownicy i funkcjonariusze podmiotów powołanych do kontroli i nadzoru nad obrotem produktami przeznaczonymi do spożycia, akcyzowymi, lekami oraz kontroli prowadzenia działalności gospodarczej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kilkadziesiąt osób biorących udział w działaniach, po wcześniejszym wytypowaniu stoisk, podjęli czynności kontrolne. Policjanci asystowali i zapewniali bezpieczeństwo podczas prowadzonych czynności.

W wyniku kontroli ujawniono szereg naruszeń polegających na sprzedaży środków spożywczych po upływie terminu przydatności do spożycia (głównie były to produkty nabiałowe oraz mięso) oraz przechowywanych w niewłaściwych warunkach. Za naruszenia przepisów sanitarnych i dotyczących regulacji karno-skarbowych nałożono kilkadziesiąt mandatów karnych. Ponadto zabezpieczono kilkadziesiąt kilogramów tytoniu, kilka tysięcy paczek papierosów i ponad sto par butów.

Policjanci wraz z innymi służbami planują na bazarach kolejne kontrole.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.