Wielkie śniadanie Wielkanocne przed PKiN. "Nikt nie odejdzie głodny"

wielkanocOrganizatorzy liczą, że na śniadanie wielkanocne przyjdzie 2,5 tys. gości. „Piątego kwietnia o godz. 9:00 w specjalnym namiocie przed PKiN, od strony ulicy Marszałkowskiej, będziemy czekać na wszystkie osoby samotne – pozbawione rodziny, odtrącone, opuszczone, smutne, zagubione; zapraszamy, by przyszli być z nami w radości Zmartwychwstałego Jezusa” – powiedział w wypowiedzi dla PAP Mikołaj Rykowski, inicjator akcji z Fundacji Wolne Miejsce. – „Czekamy od rana na wszystkie osoby, bez względu na status majątkowy, społeczny. Jeśli czują się samotne, w potrzebie – są zaproszone. Zapraszamy też wszystkich innych, by – po śniadaniu świątecznym, po mszy w kościele, po spacerze – dołączyli do nas. Przyjdźcie, może to jest dobry moment by kogoś poznać, komuś podać dłoń, posłuchać czyjejś historii; może to dobry moment, żeby powiedzieć komuś dobre słowo.”

Spotkanie rozpocznie modlitwa i błogosławieństwo duchownych kościołów rzymsko-katolickiego i ewangelicko-augsburskiego oraz inscenizacja ukrzyżowania i zmartwychwstania Chrystusa. Potem można zasiadać do stołów. Przygotowane będą m.in. żurek z jajkiem i kiełbasą, pieczone mięsa, potrawy z jajek oraz wiele innych przysmaków.

Mikołaj Rykowski jest restauratorem. W tamtym roku zorganizował Wigilię w Chorzowie na którą przyszło ponad tysiąc osób. Teraz przyszedł czas na Warszawę. Śniadanie jest organizowane dzięki producentów, przedsiębiorców oraz wolontariuszy. Wszyscy wkładają swoją cegiełkę w przygotowania.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.