Wielu uczniów bez szkoły. Minister: „mogą poszukać szkoły za granicą”

Wstępne szacunki mówią nawet o kilku tysiącach uczniów w całym kraju, którzy nie dostali się na razie do żadnej szkoły. Wiceminister radzi, by poszukali szkoły… za granicą.

Fot. Pixabay

Jak wynika z najnowszych danych, uczniów ubiegających się o miejsce w szkołach ponadpodstawowych jest o 370 tys. więcej niż rok wcześniej.

„Taka myśl przychodzi mi do głowy, że może trzeba skorzystać z rozwiązań studenckich. Nie wiem, czy jest jeszcze na to szansa, ale może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą” – mówił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Andrzej Stanisławek w rozmowie z „Kurierem Lubelskim”.

Młodzieży, która aplikuje do szkół jest dwa razy więcej niż zazwyczaj w związku z reformą edukacji i podwójnym rocznikiem. O miejsca w szkołach średnich ubiegają się zarówno absolwenci ósmych klas, jak i absolwenci trzecich klas gimnazjów.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.