Wiemy, co napisał pracownik zwolniony z IKEA. Oto wewnętrzny wpis na forum firmy

Zwolnienie pracownika firmy Ikea za niechęć do środowiska LGBT, wywołała skrajne emocje także wśród pracowników. Portal Money.pl dotarł do wewnętrznego forum firmy. Dzięki temu wiadomo, jaki wpis zamieścił pracownik.

Fot. Pixabay

Na temat decyzji firmy Ikea mówili już internauci, politycy i przedsiębiorcy. Wszyscy zastanawiali się co tak naprawdę napisał pracownik.

Wymiana zdań między pracownikiem i pracodawcą to tak naprawdę dwa wpisy. Pod nimi udzielali się też inni pracownicy Ikea.

„Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia” – napisał były pracownik Ikea.

Dalej rzeczywiście, zgodnie z jego opisem zacytował fragmenty Starego Testamentu.

„Pismo Święte mówi: biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich”. A także: „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich”.

Ikea wydała w tej sprawie oświadczenie.

„Otwartość na inne poglądy nie może stać się przyzwoleniem na słowną agresję wobec innych, wyrażoną w mediach elektronicznych, a także w bezpośrednich rozmowach z innymi pracownikami. Sprzeciwiamy się i reagujemy, gdy istnieje ryzyko naruszenia dóbr lub godności osobistej każdego pracownika. W naszej ocenie tak było w tym przypadku, dlatego podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy z pracownikiem” – tłumaczy firma.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c