Wiemy, co zeznał kluczowy świadek ws. śmiertelnego potrącenia na Sokratesa

W czwartek do prokuratury zgłosił się kluczowy świadek w sprawie śmiertelnego wypadku na ul. Sokratesa. Wiemy, co zeznał.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„W toku śledztw został przesłuchany kierowca srebrnego pojazdu. Zeznał, iż zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by umożliwić przejście na drugą stronę pieszym” – mówi Prokurator Łukasz Łapczyński, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

„Z jego relacji wynika, iż mężczyzna, który zginął poruszał jak to określił „pół kroku” przed kobietą prowadzącą wózek. Świadek zeznał, iż widział, jak po jego lewej stronie bardzo szybko porusza się pomarańczowy pojazd, który następnie z impetem uderzył w mężczyznę znajdującego się na przejściu dla pieszych.

Ponadto z relacje innych przesłuchanych w sprawie świadków wskazują na bardzo szybką, brawurową jazdę kierowcy pojazdu marki BMW. W/w poruszał się z dużą prędkością, wyprzedzając inne pojazdy, które blokowały jego szybki przejazd ulicą”.

Prokurator dodaje, że wciąż przesłuchiwani są inni świadkowie, którzy zgłaszają się sami do prokuratury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.