Wiemy, kiedy będą nowe obostrzenia. Jest prognoza epidemii z ministerstwa

Minister Zdrowia zapowiedział, że zgodnie z nową prognozą epidemii, liczba nowych przypadków przekroczy tysiąc dziennie w drugiej połowie września. Do tego czasu obostrzeń nie będzie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, Adam Niedzielski podtrzymuje, że do poziomu tysiąca przypadków dziennie żadnych obostrzeń nie będzie.

W połowie września epidemia może jednak przyspieszyć. Na razie przedłużono z drobnymi modyfikacjami obecne obostrzenia. Są wśród nich limity w pomieszczeniach, obowiązek noszenia maseczek czy rekomendacja dotycząca dezynfekcji rąk. – Jeżeli chodzi o to, co będzie działo się dalej, zależy to od rozwoju sytuacji epidemicznej – zapowiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

Szef resortu zdrowia nadmienił, że przygotowany jest model definiowania stref na poziomie powiatowym, ale może zostać wdrożony dopiero, gdy liczba zakażeń będzie większa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c