Wiemy, kiedy zakażenia przekroczą poziom obostrzeń. Jest prognoza rozwoju pandemii MZ

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że poniżej 1000 zakażeń nie będzie żadnych obostrzeń. Ujawnił też prognozy Ministerstwa Zdrowia. Wiadomo już kiedy mogą być obostrzenia i kiedy pandemia przyspieszy.

Fot. Warszawa w Pigułce

TVP Info pytało o scenariusze pandemii. Jak zaznaczył Adam Niedzielski prognoza obarczona jest sporym ryzykiem.

Prognozujemy na tę chwilę, że pod koniec września ta liczba może osiągnąć już tysiąc zakażeń dziennie. Prognozowanie jest obciążone dużym ryzykiem. Październik ma tę liczbę jeszcze większą, bo pojawią się efekty powrotu do szkół i pracy, zwiększonej mobilności społecznej. Prognozujemy, że koniec października może oznaczać liczbę zakażeń nawet pięć tysięcy dziennie – dodał szef resortu zdrowia.

Oznacza to, ze pierwsze obostrzenia mogą pojawić się już w październiku, by ograniczyć wzrost przypadków. Minister Zdrowia podkreślił, że liczy, że liczba zaszczepionych się zwiększy, dzięki czemu uda się uniknąć dużej liczby hospitalizacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c