Wildstein: opozycjonista, mason, dziennikarz… honorowy obywatel Warszawy?

Grono honorowych obywateli Warszawy to zasłużeni ludzie, jak np. Jan Paweł II, Józef Piłsudski czy Władysław Bartoszewski. Teraz do tej grupy może dołączyć Bronisław Wildstein lub Andrzej Wajda.

Bronisław Wildstein. Fot. Andrzej Barabasz / Wikipedia

Bronisław Wildstein. Fot. Andrzej Barabasz / Wikipedia

Pierwszego zgłosił do tytułu klub Prawa i Sprawiedliwości, drugiego klub Platformy Obywatelskiej. Samo PO ustami Jarosława Szostakowskiego, szefa większościowego klubu PO w radzie miasta, twierdzi, że jego ugrupowanie skłania się jednak za propozycją PiS. Oznacza to, że niedługo Bronisław Wildstein dołączy do elitarnego grona honorowych obywateli Warszawy.

Tradycja sięga lipca 1918 roku, kiedy tytuł ten nadano po raz pierwszy Józefowi Piłsudskiemu. Osoby wyróżnione mogą uczestniczyć na prawach honorowych gości w: sesjach Rady Miasta; uroczystościach Miasta; imprezach kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i innych organizowanych przez Miasto, a także mają prawo do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.