Wiosenne kwiaty w Warszawie [ZDJĘCIA]

Krokusy przy ul. Połczyńskiej. Fot. ZOM

Krokusy przy ul. Połczyńskiej. Fot. ZOM

Do stolicy zawitała wiosna! 113 tysięcy bratków i stokrotek oraz milion tulipanów, narcyzy i krokusów ozdobiło klomby i donice. Przyznajemy – są piękne!

Na stronie Urzędu Miasta czytamy:

Bratki i stokrotki to kolejne po tulipanach, narcyzach i krokusach wiosenne kwiaty w stolicy. Sadzenie tych pierwszych trwa na Trakcie Królewskim na odcinku od pl. Zamkowego do pl. Trzech Krzyży, pl. Bankowym i pl. Zbawiciela. Kolorowe kompozycje z bratków można podziwiać także w Ogrodzie Saskim, parku Praskim, Skaryszewskim, Ujazdowskim oraz Fosa i Stoki Cytadeli. W sumie na terenach podlegających Zarządowi Oczyszczania Miasta posadzonych zostanie 113 tys. kwiatów, w tym 8,6 tys. różowych, czerwonych i białych stokrotek.

Choć stokrotki są delikatne w budowie, to jednak bardzo dobrze radzą sobie w miejskiej przestrzeni. Nie są podatne na choroby i szkodniki. Niestraszne im też mało nasłonecznione miejsca. Odpowiedni dobór sąsiedztwa dla tych kwiatów jest kluczem do ciekawych i przyciągających uwagę kompozycji roślinnych.
Od marca mieszkańcy stolicy mogą podziwiać łany krokusów. To kwiaty, które wzeszły najwcześniej z miliona cebul posadzonych jesienią na terenach administrowanych przez ZOM. W następnej kolejności kwitną narcyzy i różnokolorowe tulipany. Można ich już wypatrywać przy m.in. ul. Kasprzaka, Modlińskiej, Krasińskiego, Połczyńskiej, Wiertniczej, al. Wilanowskiej, al. KEN, na pl. Inwalidów czy pl. Narutowicza.

Kolejna zmiana kwietnych dekoracji czeka stolicę latem, kiedy to dominować będą pelargonie, begonie i aksamitki. Natomiast jesienią tradycyjnie ZOM ukwieci Warszawę chryzantemami. W sumie w tym roku posadzonych zostanie niemal 500 tys. kwiatów.

Pięknie dziękujemy!

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.