Wiosna jeszcze w tym tygodniu? Wydano ostrzeżenie!

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już w ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się wzrostu temperatur. Z zachodu napłynie do Polski cieplejsze powietrze. Wydano ostrzeżenie dotyczące roztopów. 

Fot. Shutterstock

W tej chwili Polska znajduje się w zasięgu wyżu, którego centrum przesuwa się nad Litwę. W związku z tym najniższe temperatury występują jeszcze w północno wschodniej Polsce. Jednak z zachodu napływa do kraju ciepłe powietrze polarno-morskie, które spowoduje stopniowy wzrost temperatur.

Dziś pogoda będzie jeszcze mocno zróżnicowana, na wchodzie i północnym wchodzie termometry pokażą kilka stopni poniżej zera. Najzimniej będzie w okolocy Białegostoku, Gdańska czy Lublina. W Warszawie temperatura ma wynieść maksymalnie -5 stopni. Na zachodzie będzie dużo cieplej, nawet do 6 stopni we Wrocławiu. W Polsce centralnej i na Mazurach zagości piękne słońce. W Bydgoszczy czy w Krakowie będzie od -2 do 2 kresek. W całej Polsce nie powinno też dziś padać.

W kolejnych dniach będzie już tylko cieplej. W związku z ociepleniem, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące roztopów. Trudne warunki jazdy mogą mieć również kierowcy na drogach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c