Wirus SARS-CoV-2 na mrożonkach. Naukowcy ostrzegają

Chińskie Centrum Kontroli Chorób przekazało, że wykryto żywe koronawirusy na opakowaniach mrożonek. Jest to pierwsze tego typu odkrycie. 

Fot. Pixabay

Żywe koronawirusy wykryto na mrożonkach w chińskim mieście Qingdao. Jak tłumaczy Reuters, jest to pierwszego tego typu odkrycie na świecie. W związku z tym Centrum Kontroli Chorób zasugerowało pracownikom sklepu, aby unikali bezpośredniego kontaktu skóry z produktami mrożonymi. Nie powinni również dotykać ust, nosa i oczu podczas pracy.

Jak jednak zapewniają naukowcy, ryzyko zakażenia się konsumentów jest jednak niewielkie. Jeśli już, to najbardziej prawdopodobne może być zarażenie się u pracowników zajmujących się transportem i przeładunkiem.

Już na początku pandemii pojawiały się doniesienia dotyczące przenoszenia wirusów przez mrożonki. Wtedy jednak szybko zostało to obalone , ponieważ mimo pozostałości materiału genetycznego wirusów na mrożonkach, nie znaleziono żadnych żywych drobnoustrojów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c