Wirusolog o spożywaniu alkoholu podczas Bożego Narodzenia. Czy to bezpieczne?

Wirusolog profesor Włodzimierz Gut zwrócił uwagę na co należy uważać podczas świąt Bożego Narodzenia, aby nie zakazić się wirusem SARS-CoV-2. Zaznaczył, że odpowiedzialnie byłoby zrezygnować ze spożywania alkoholu podczas spotkań rodzinnych.

Fot. Shutterstock

Profesor Włodzimierz Gut podczas rozmowy z portalem TVN Info przekazał swoje zalecenia dotyczące świąt Bożego Narodzenia, które wypadają już w przyszłym tygodniu. Apelował o zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa podczas spotkań rodzinnych i pamiętaniu o obostrzeniach.

Ekspert zwrócił również uwagę na spożywanie alkoholu podczas spotkań rodzinnych. Jak zaznaczył alkohol jako alkohol nie ma znaczenia, bo i tak nie osiągnie się nasycenia 60% w organizmie. Natomiast jego spożywanie ma znaczenie psychologiczne. Najczęściej po wypiciu alkoholu człowiek się rozluźnia, a to przyczynia się do zapominania o zasadach. I zdaniem profesora to jest właśnie główny problem.

Włodzimierz Gut zaznaczył, że zasady obowiązują tylko dlatego, aby nas chronić Jeśli ich nie przestrzegamy, postępujemy nieodpowiedzialnie, narażając na zakażenie zarówno siebie, jak i swoich najbliższych. Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem podczas organizacji świąt jest spotykanie się z osobami, które i tak spotykają się ze sobą na co dzień. Warto również przed spotkaniami pamiętać, aby unikać ryzykownych miejsc, wstrzymać się od innych intensywnych kontaktów. Wtedy szansę na rozprzestrzenienie się COVID-19 będą znikome.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c