Wirusolog o pandemii: „Szczepionki jej nie zatrzymają”

Zdaniem dr Pawła Grzesiowskiego szczepionka przeciwko COVID-19 wcale nie zatrzyma pandemii. Zaznaczył, ze wiele zależy od nas samych. Każdy powinien pamiętać o zachowywaniu się odpowiedzialnie, bo to od tego zależy zdrowie nasze i naszych najbliższych. 

Fot. Shutterstock

Wirusolog dr Paweł Grzesiowski wypowiedział się na temat trzeciej fali pandemii koronawirusa w Polsce. W rozmowie z TVN24 ekspert zaznacza, że nie doszło do globalnego załamania, nie ma wojny o szczepionki, a to wielki sukces dla całej cywilizacji.

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił uwagę na fakt, że kiedy w marcu 2020 roku wykryto pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce, mieliśmy jedynie dziewięć laboratoriów, które mogły przeprowadzić testy na koronawirusa. Teraz takich punktów są tysiące.

Zaznaczył jednak, że to nie szczepionki mogą pomóc w ochronie przed zakażeniem, a my sami. To każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych. Szczególnie jeśli chorujemy bezobjawowo. Takze wiele osób młodych bagatelizuje objawy zakażenia i nie kieruje się odpowiednio wcześnie do specjalistów.

„Po roku, moim zdaniem, te doświadczenia wskazują, że epidemia nie wygaśnie, a przynajmniej nie wygaśnie szybko. Będzie to proces biologiczny, który będzie trwał, bo wirus się zmienia – stwierdził epidemiolog wskazując na zmiany wirusa i nowe warianty, które pojawiają się na świecie.”

-tłumaczył dr Grzesiowski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c