Wjechał do rowu, a następnie przewrócił się na lewy bok. Potrzebna była ewakuacja

W dniu 22.11.2022 r. o godzinie 22:56 zadysponowano dwa zastępy GBA-Rt z JRG 5 do wypadku samochodu osobowego marki BMW przy ulicy Radzymińskiej 82 (Praga-Północ).

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w pojeździe który wjechał do rowu, a następnie przewrócił się na lewy bok, przebywa kierowca. Po wykonaniu zabezpieczenia miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu za pomocą klinów schodkowych przystąpiono do ewakuacji osoby z wnętrza pojazdu przez przednie drzwi pasażera. Poszkodowanego (osoba przytomna, kontaktowa) przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego .

Na prośbę Patrolu Policji prowadzącego czynności wyjaśniające na miejscu zdarzenia, przewrócono pojazd na koła i za pomocą wyciągarki samochodowej i ściągnięto samochód na pas zieleni.

Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, bardzo ważnymi elementami pojazdu są właściwie dobrane do sezonu opony. Zapewnienie lepszych właściwości jezdnych pomaga w uniknięciu podobnych do takich jak to zdarzeń.
Tekst: st. kpt. Laudy Paweł

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.