Wjechał do rowu, a następnie przewrócił się na lewy bok. Potrzebna była ewakuacja

W dniu 22.11.2022 r. o godzinie 22:56 zadysponowano dwa zastępy GBA-Rt z JRG 5 do wypadku samochodu osobowego marki BMW przy ulicy Radzymińskiej 82 (Praga-Północ).

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w pojeździe który wjechał do rowu, a następnie przewrócił się na lewy bok, przebywa kierowca. Po wykonaniu zabezpieczenia miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu za pomocą klinów schodkowych przystąpiono do ewakuacji osoby z wnętrza pojazdu przez przednie drzwi pasażera. Poszkodowanego (osoba przytomna, kontaktowa) przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego .

Na prośbę Patrolu Policji prowadzącego czynności wyjaśniające na miejscu zdarzenia, przewrócono pojazd na koła i za pomocą wyciągarki samochodowej i ściągnięto samochód na pas zieleni.

Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, bardzo ważnymi elementami pojazdu są właściwie dobrane do sezonu opony. Zapewnienie lepszych właściwości jezdnych pomaga w uniknięciu podobnych do takich jak to zdarzeń.
Tekst: st. kpt. Laudy Paweł

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]