Wkrótce koniec lockdownu? Rzecznik rządu informuje o kompleksowym planie

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował na antenie Radia Gdańsk, że w połowie przyszłego tygodnia rząd przedstawi kompleksowy plan odmrożenia gospodarki.

Fot. Warszawa w Pigułce

Do tej pory poluzowano obostrzenia w 11 województwach. Otwarto w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz uruchomiono naukę hybrydową dla klas I-III. Nowe zasady obowiązywać będą od 26 kwietnia.

Liczba nowych przypadków i zgonów systematycznie maleje i rząd przygotowuje się do otwarcia gospodarki. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział w Radiu Gdańsk, że „w przyszłym tygodniu rząd przedstawi plan odmrażania gospodarki na maj i będzie on kompleksowy”. Chodzi o to, by pokazać, jakie warunki muszą zostać spełnione, by otwarto kolejne gałęzie gospodarki. Chodzi tu nie tylko o zakażenia, ale także o m.in. obłożenie łóżek w szpitalach czy liczbę zaszczepionych osób.

Program będzie więc przypominał trochę programy fundrisingowe, gdzie zebranie konkretnej kwoty oznacza odblokowanie następnej dodatkowej opcji. Tu rolę waluty pełnić będzie liczba przypadków, zaszczepionych osób i wolnych łóżek w szpitalach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c