Władysław Kosiniak- Kamysz zaszczepił się w grudniu. Przekazał jak się teraz czuje

Już w grudniu Władysław Kosiniak- Kamysz zaszczepił się przeciwko COVID-19 podczas telewizyjnego programu, wraz z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską. Teraz przekazał jak się czuje po kilku tygodniach od otrzymania szczepionki.

Fot. Jakub Hałun, CC BY-SA 4.0.

Zarówno Władysław Kosiniak- Kamysz, jak i Waldemar Kraska to politycy, którzy są równocześnie lekarzami, w związku z tym zaliczani byli do tzw. zerowej grupy, która jako pierwsza skorzystała z możliwości szczepień. Pierwszą dawkę preparatu podano im już w grudniu, w pierwszych dniach szczepień przeciwko COVID-19.

Teraz Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem na antenie Polsat News i zdradził, jak się czuje. Wyjaśnił, że nie ma żadnych powikłań. Jest przed podaniem drugiej dawki szczepionki, termin ma w przyszłym tygodniu. Wyjaśnił, że przed każdą dawką preparatu należy przejść specjalne badanie. Należy wypełnić ankietę, a lekarz sprawdza serce i płuca.

„Nie dzwonił do mnie Donald Trump, nie mam stałego łącza z Białym Domem, nie rosną mi skrzydła.”

-zażartował polityk. Dodał, że póki co jego rodzice, również lekarze, wciąż czekają na szczepienia.

Od północy ruszyły zapisy kolejnej grupy. W tej chwili na szczepienia mogą już zapisywać się osoby powyżej 80 roku życia. Można zrobić to na trzy sposoby: przez internet, przez telefon bądź w punkcie szczepień. Seniorzy będą szczepieni od 25 stycznia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c