Wodociągu publikują oświadczenie ws. ścieków. „W trybie natychmiastowym zwołano sztab kryzysowy”

W związku z awarią układu przesyłowego, którym ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy są transportowane do oczyszczalni „Czajka”, nastąpiła konieczność zrzutu ścieków nieoczyszczonych do Wisły – pisze MPWiK.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Zgodnie z przepisami, Spółka powiadomiła o powyższej awarii służby miejskie, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz pozostałe instytucje, do których na podstawie przepisów należy zgłaszać tego rodzaju wydarzenia.

W trybie natychmiastowym zwołano sztab kryzysowy Spółki, który we współpracy z właścicielem podejmuje działania w celu jak najszybszego przywrócenia funkcji obiektu. Prace są prowadzone we współpracy z projektantem układu przesyłowego i ekspertami z Politechniki Warszawskiej. Proces naprawczy jest objęty najwyższym priorytetem działania. Spółka podejmuje intensywne działania dla wypracowania jak najlepszych rozwiązań pod względem bezpieczeństwa, technicznym oraz aspektów środowiskowych.

O kolejnych postępach prowadzonych prac naprawczych będziemy Państwa informowali.

Jednocześnie podkreślamy, że powyższa sytuacja nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej mieszkańcom Warszawy – ujęcia wody dla miasta znajdują się pod dnem Wisły i są zlokalizowane powyżej miejsca zrzutu ścieków do rzeki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.