Wodospad, zieleń i kaskada wodna. Ruszył remont wybiegu dla miśków

Andrew Raf, nasz czytelnik poinformował nas, że na wybieg dla miśków weszli robotnicy z młotami pneumatycznymi i zaczęły się tam jakieś prace. Uspokajamy: to prace remontowych związanych z budżetem partycypacyjnym na 2015 rok. Miśki doczekają się nowego wybiegu!

Wizualizacje wybiegu. Fot.  projekt budowlany

Wizualizacje wybiegu. Fot. projekt budowlany

Wybieg jest jedną z wizytówek północnej Pragi. Niestety, gruntownego remontu nie przeszedł jeszcze nigdy. Teraz, ma się to zmienić. Pracownicy ZOO tłumaczą, że obecnie niedźwiedzie zapadły w sen zimowy, stąd taki, a nie inny termin robót. Co obejmuje rewitalizacja? Tego można się dowiedzieć z dokumentów zamówienia budżetu partycypacyjnego:

„Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji wybiegu dla niedźwiedzi brunatnych od strony Al. Solidarności w Warszawie – etap I w ramach zadania: Realizacja projektu: 'Zachowajmy wizytówkę i symbol Pragi – rewitalizacja wybiegu niedźwiedzi brunatnych przy Al. Solidarności’. Etap I modernizacji będzie polegać na wykonaniu prac budowlanych remontowych i renowacyjnych na terenie wybiegu dla niedźwiedzi brunatnych, wykonaniu wodospadu i kaskady wodnej wraz z wykonaniu przewodu tłocznego zamontowanego w gruncie (bez montażu pompy kaskadowej i uruchomienia), wykonaniu zieleni na terenie wybiegu, zwłaszcza w obszarze wodospadu i kaskady wodnej, w zakresie etapu I określonym w punkcie 5.1, zgodnie z dokumentacją projektową”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.