Wojewoda mazowiecki walczy z koronawirusem! „Chorobę przechodzę ciężko”

Wojewoda mazowiecki i były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł przekazał, że zmaga się z wirusem SARS-CoV-2. Dodał, że ciężko przechodzi chorobę.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Konstanty Radziwiłł ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. O zakażeniu poinformował w dość nietypowy sposób, ponieważ w swoim felietonie opublikowanym w czasopiśmie „Menedżer zdrowia”. Chorobę przechodzi dość ciężko.

„Choruję na COVID-19. Chorobę przechodzę na tyle ciężko (duszności, wartości saturacji nieco poniżej normy, duże dawki sterydów), że z każdym dniem zyskuję dodatkowe argumenty do walki z niedowiarkami negującymi problem pandemii.”

-napisał w tekście zamieszczonym w gazecie.

Dodał również, że narastająca fala zakażeń niesie za sobą wzbierającą falę chorych, którzy wymagają hospitalizacji. A za tym idzie fala najciężej chorych, potrzebujących terapii z użyciem respiratorów.  Dodał, że jest to „zadanie niespotykane w realiach polskiej służby zdrowia”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c