Wojewoda zaniepokojony sytuacją w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Wymaga dodatkowych wyjaśnień

Wojewoda jest zaniepokojony sytuacją w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Służby wojewody zwróciły się z prośbą o dyrekcji placówki o dodatkowe wyjaśnienia na temat powstałych tam problemów. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym jest ciężka. Jak pisaliśmy kilka dni temu, placówka wstrzymała przyjęcia na OIOM. Wszystko z powodu braków kadrowych. Sprawą zajął się wojewoda mazowiecki, który zaniepokojony poprosił dyrekcję lecznicy o dodatkowe wyjaśnienia.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego, Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego poprosił także o przesłanie zgody okolicznych szpitali na zabezpieczenie świadczeń dla pacjentów wymagających hospitalizacji w warunkach oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, które będą pełniły zastępstwo w powyższym zakresie do 30 września 2021 roku. MUW zwrócił uwagę szpitalowi, że musi zapewnić właściwe warunki podczas udzielania świadczeń, co za tym idzie, zatrudnienie personelu  o odpowiednich kwalifikacjach oraz, że to kierownik placówki ponosi odpowiedzialność za zarządzanie podmiotem leczniczym.

W Radomiu obecnie działa Mazowiecki Szpital Specjalistyczny oraz Radomski Szpital Specjalistyczny. Organem założycielskim Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego  jest marszałek województwa. Dlatego również wojewoda zwrócił się do marszałka z zapytaniem, czy znane są mu problemy i jakie jest jego stanowisko w sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c