Wpis Kai Dodek ze zdjęciem syna wywołał emocje: „W Polsce nie wolno zabijać takich dzieci jak Ty”

„Kocham Cię, Synku, i strasznie się cieszę! Właśnie zaczął się pierwszy dzień, gdy w Polsce nie wolno zabijać takich dzieci jak Ty.” – napisała Kaja Godek i dodała fotografię z synem. Chłopiec urodził się z zespołem Downa. Kaja Godek pochodzi z Warszawy, ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Rozpoznawalna stała się w 2012, po występie w programie Tomasza Lisa w TVP2, w którym brała udział w dyskusji na temat aborcji jako przedstawicielka poglądów Fundacji Pro Mariusza Dzierżawskiego, do której wstąpiła w 2008.

Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” w 2013 i 2015 oraz inicjatorka projektu „Zatrzymaj Aborcję”, pod którym zebrano 830 tysięcy podpisów. W trakcie jej pierwszego wystąpienia w Sejmie RP 27 września 2013 salę plenarną opuściło kilkudziesięciu posłów Ruchu Palikota – w geście protestu przeciw nazywaniu aborcji zabijaniem dzieci.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c