Wpis ratusza wywołał dyskusję o bezpieczeństwie na kajakach: „Naładowany telefon to podstawa”

„Co można robić w niedzielę wieczorem?” – pyta filozoficznie oficjalny profil miasta.  „Na przykład planować kajakowanie!”.

Fot. Miasto Stołeczne Warszawa

‍”Bezpłatna akcja #warszawiakinakajaki ruszyła pełną parą i potrwa do 31 sierpnia Miejsca znikają jak świeże bułeczki😊 Wybierając się na kajak pamiętacie o bezpieczeństwie! Naładowany telefon to podstawa ❗ W razie upałów weźcie ze sobą czapkę 🧢 coś do picia 🥤 oraz ulubione przekąski.” – czytamy we wpisie.

Bezpieczeństwo i reakcja internautów:

„Myślałem że podstawą bezpieczeństwa na kajakach to kapok  ciekawe jak kiedyś sobie radzili bez telefonu?” – pyta Pan Marcin.

„Na wodzie trzeba zachować rozsądek i rozwagę. Nawet jeśli ktoś umie pływać, to jasne, że powinien pamiętać, że kamizelki asekuracyjne są obowiązkowe podczas całego spływu. Dodatkowo na kajak trzeba się przygotować. Czapka na głowę od upału, kurtka na wszelki wypadek. Picie, przekąski. A naładowany telefon komórkowy, żeby móc wezwać pomoc w razie zagrożenia. I najlepiej w wodoodpornej torebce” – czytamy w odpowiedzi miasta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.