Wprowadzą specjalny autobus tylko dla rowerzystów. Będzie miał przyczepkę do wożenia rowerów!

Rok temu na Moście Poniatowskiego zginęła 17-letnia rowerzystka. Od tego czasu Zarząd Dróg Miejskich myśli, jak poprawić bezpieczeństwo w tamtym rejonie. Pojawił się pomysł specjalnego autobusu.

Fot. Shutterstock

ZDM myśli, jak poprawić bezpieczeństwo rowerzystów na Moście Poniatowskiego.

Pojawił się pomysł przebudowy mostu wraz z wyznaczeniem infrastruktury rowerowej, ale okazało się, że to koszt aż 400 mln zł. Tak dużym budżetem ZDM nie dysponuje, dlatego sięgnięto po inne rozwiązanie.

Powstał pomysł, by między rondem De Gaulle’a, a rondem Waszyngtona uruchomić bus z przyczepą do przewozu rowerów, który będzie przewoził rowerzystów na drugi brzeg. Przejazd byłby darmowy. Autobus kursowałby od 6 do 22 co 10 minut, a przyczepka mieściłaby 12 rowerów. Koszt nie jest jednak mały. Szacuje się go na 120 tys. zł miesięcznie. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, trzeba bowiem wziąć pod uwagę kilka czynników między innymi to czy rowerzyści będą z niego korzystali.

Nie jest to rozwiązanie nowe, ale zostało już sprawdzone w innych miastach. Funkcjonuje m.in w Gdańsku w tunelu pod Wisłą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.