Wprowadzą strefy czystego transportu. Wjadą do nich tylko te samochody

W Krajowym Planie Odbudowy znalazła się propozycja wprowadzenia stref czystego transportu. Wjadą do nich tylko nieliczne auta. Także i autobusy będą musiały być ekologiczne.

Fot. Pixabay

Regulacja zakłada wprowadzenie stref w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Obecnie jest ich 37. To jednak nie wszystko. Obowiązek wprowadzenie stref będą miały też mniejsze miasta pod warunkiem, że coroczne pomiary przeprowadzane przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska wykażą przekroczenie norm.

Do takiego obszaru nie wjadą samochody napędzane silnikiem spalinowym czy też hybrydowym. Prawo wjazdu będą miały samochody z napędem elektrycznym, wodorowym i na gaz ziemny.

Co ważne, ograniczenie transportu będzie nie tylko w centrum. Strefa może pojawić się praktycznie w każdym miejscu miasta w którym wykryje się duże zanieczyszczenie powietrza. Ponadto w strefie takiej mają jeździć tylko autobusy wodorowe i elektryczne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c