Wrony atakują warszawiaków! Sceny jak z "ptaków" Hitchocka

Już trzeci czytelnik napisał nam wiadomość odnośnie agresywnych Wron w Warszawie. Jak się okazało nie są to jednostkowe przypadki. Grupy dyskusyjne aż roją się od komentarzy pokrzywdzonych ludzi. Przyroda oszalała?

Wrona siwa. Fot. Leviathan1983 / Wikipedia

Wrona siwa. Fot. Leviathan1983 / Wikipedia

Postanowiliśmy zbadać sprawę i skontaktować się z osobą, która wie o ptakach niemal wszystko. Dr Andrzej Kruszewicz z Azylu dla Ptaków przy ogrodzie zoologicznym mówi, że dość często dochodzi do takich zdarzeń:

„Do ataków wron dochodzi na terenie całej Warszawy. Trwa okres lęgowy i wrony czują się zagrożone. Często też, kiedy pisklę zrobi sobie krzywdę lub coś je boli, wysyła sygnały dźwiękowe do swoich rodziców. Ci z kolei, myślą, że następuje atak na ich młode i atakują osobę znajdującą się najbliżej gniazda.”

Specjalista radzi również, aby każdy taki przypadek zgłaszać do Eko Patrolu Straży Miejskiej, która ma obowiązek zbadać sprawę i uchronić ludzi przed kolejnymi tego typu atakami.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.