Wspaniała inicjatywa! Piłkarz Rafał Gikiewicz przekazał defibrylator AED szkole podstawowej w Warszawie!

Wczoraj doszło do przekazania defibrylatora AED Szkole Podstawowej numer 356 przy ulicy Głębockiej 66 na Białołęce. Urządzenie ufundował piłkarz Rafał Gikiewicz, który osobiście przekazał defibrylator na ręce Pani Dyrektor.

O całej akcji jak do tego doszło opowiada w rozmowie z Warszawą w Pigułce „Borkoś” z motoambulansu: „Zostałem zaproszony do Kanału Sportowego przez Krzysztofa Stanowskiego, który chciał, abym pokazał i opowiedział trochę o pierwszej pomocy po tym, co się wydarzyło podczas meczu EURO 2020, jak piłkarz Christian Eriksen zatrzymał się krążeniowo-oddechowo. Wtedy w drugiej minucie użyto defibrylatora AED, gdzie szybko nastąpiła pomoc prądem i przywrócenie akcji serca. Piłkarzowi powrócił własny oddech i świadomość. Gościem W Kanale Sportowym był wtedy też znany piłkarz Rafał Gikiewicz, który zadeklarował na wizji, że kupi takie urządzenie. Borkoś wraz z innymi osobami wybrał Szkołę Podstawową numer 356 na Białołęce, gdzie trafi taki defibrylator. Podczas przekazania urządzenia obecny był również burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca. Rafał Gikiewicz na ręce Pani Dyrektor przekazał defibrylator AED. Następnie odbyło się szkolenie dzieci i dorosłych z resuscytacji i obsługi urządzenia


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c