Wstrząsające znaleziska w N45. Szczoteczka z napisem "Cela śmierci"

W dniu 3 lipca 2015 r. w trakcie prac poszukiwawczych na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie na terenie kwatery 45N znaleziono szczątki czterech osób. Co najmniej dwie z nich mają czaszki przestrzelone „metodą katyńską”. Przy jednej z osób znaleziono szczoteczkę do zębów należącą do por. Zygmunta Kęski. Łącznie od 1 lipca odnaleziono szczątki sześciu osób.

Fot. IPN

Fot. IPN

W piątek Instytut Pamięci Narodowej poinformował, że znaleziono szczątki kolejnych czterech osób znalezione w kwaterze 45N. Badacze z IPN znajdują nie tylko ciała, ale także przerażające przedmioty. Dzisiaj odnaleziono szczoteczkę do zębów z imieniem i nazwiskiem Zygmunta Kęski z podpisem „Cela śmierci”.

1 lipca 2015 r. zespół Samodzielnego Wydziału Poszukiwań IPN pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka rozpoczął prace poszukiwawcze na terenie kwatery 45N Cmentarza Bródnowskiego w Warszawie. Ich celem jest zlokalizowanie miejsc pochówku ofiar komunizmu, straconych, zamordowanych i zmarłych w więzieniach i aresztach warszawskich w latach 40. XX wieku. Prace potrwają około 10 dni.

Fot. IPN

Fot. IPN

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.