Wstrzymane operacje w szpitalu na Ursynowie. Personel miał kontakt z zakażonym

W Narodowym Instytucie Onkologii wstrzymano wszystkie działania na bloku operacyjnym. Personel medyczny miał kontakt z osobą zakażoną. Konieczna jest teraz kwarantanna.

Fot. Shutterstock

Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej- Curie poinformował na stronie internetowej o konieczności zawieszenia prac bloku operacyjnego do wtorku. Powodem jest odbycie kwarantanny ze względu na kontakt personelu z osobą zakażoną.

Jak można przeczytać w komunikacie, obecnie robione są testy wszystkim osobom z bezpośredniego kontaktu z chorym na COVID-19. Z uwagi na specyfikę zakażenia, placówka musi odczekać od 5 do 7 dni z testami.  Pacjenci, którzy byli umówieni na operacje, są informowani o ich przesunięciu, a w wyjątkowych sytuacjach zapewniono odpowiedni personel do nagłych przypadków.

Pozostałe oddziały pracują bez zmian. Nie jest to pierwszy przypadek kontaktu z zakażonym koronawirusem w placówce. W ubiegłym tygodniu z tego samego powodu zostało ograniczone działanie Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c