Wstrzymano prace nad lekiem na COVID-19! Po raz drugi!

Amerykański koncern Regeneron Pharmaceuticals Inc. ze względów bezpieczeństwa podjął decyzję o zawieszeniu prac nad lekiem na koronawirusa. Jak informuje Associated Press, ma to miejsce już po raz drugi!

Fot. Shutterstock

Regeneron Pharmaceuticals Inc. wstrzymuje prace nad lekiem na wirusa SARS-CoV-2. Jako powód wskazano objawy o bezpieczeństwo pacjentów, którzy ze względu na pogarszający się stan zdrowia, trafili do szpitali. Część z nich wymagało intensywnej terapii lub podłączenia do respiratorów. Jak więc uznali naukowcy, ryzyko było zbyt duże.

Lek, nad którym pracowali eksperci polegał na testowaniu dwóch kombinacji przeciwciał, którymi były białka. Zostawały one wytwarzane przez organizm podczas zakażenia. Następnie miały atakować wirusy i dążyć do ich eliminacji.  Zalecono badaczom z Regeneron Pharmaceuticals Inc., aby zawęzili grupę testowanych pacjentów do takich, którzy COVID-19 przechodzą bezobjawowo lub bardzo łagodnie.

W tej chwili na całym świecie jest ponad 45 milionów potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Liczba zmarłych wkrótce osiągnie 1,5 miliona. W Polsce sytuacja epidemiczna jest równie dramatyczna. Tylko od wczoraj przybyło blisko 22 tys. chorych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c