Wstrzymano szczepienia pierwszą dawką tego preparatu!

Rząd wstrzymał szczepienie pierwszą dawką tego preparatu. Jeżeli się szczepicie po raz pierwszy raczej nie znajdziecie jej na liście.

Fot. Warszawa w Pigułce

Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych ujawnił w rozmowie z Wirtualną Polską, że rząd wstrzymał szczepienia pierwszą dawką AstraZeneca. Powodem mają być opóźnienia w dostawach. Obecnie wszystkie dostawy tej szczepionki będą przeznaczone na drugie dawki.

Jak powiedział Michał Kuczmierowski dostawy tej szczepionki są nieregularne i nieprzewidywalne. „Wszystko, co dostajemy, przeznaczamy na drugie dawki. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy ok. 800 tys. dawek. W tym tygodniu otrzymamy ok. 250 tys. Jesteśmy przygotowani, że będziemy realizować szczepienia tak, by dla nikogo nie zabrakło” – powiedział WP Michał Kuczmierowski.

Najnowsze dane napawają optymizmem. Wykonano ponad 22 mln szczepień w tym ponad 14,5 mln pierwszą dawką i 8,22 mln drugą. Oznacza to, że w pełni zaszczepionych jest już 8,22 mln Polaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c