Wszczynał awantury, wyzywał i groził, że zabije matkę i brata

Trzy miesiące aresztu – taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad matką i bratem. Jak ustalili wolscy policjanci, 35-latek wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których wyzywał, popychał i groził pozbawieniem życia. Mężczyzna już wcześniej był w zakładzie karnym. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Według ustaleń wolskich policjantów zatrzymany mężczyzna od czasu, gdy opuścił więzienne mury, znęcał się nad matką i bratem. 35-latek wszczynał awantury, wyzywał i ubliżał im. Często popychał, w końcu groził pozbawieniem życia. Agresja mężczyzny narastała.

Kilka dni temu policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym awantury domowej. 35-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego. Policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 35-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny aresztu na trzy miesiące. Za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c