Wtargnęli na cudzą posesję. Siekierą wybił szyby i groził, że zabije

Skuteczne działania policjantów z wolskiej komendy doprowadziły do ustalenia i zatrzymania trzech mężczyzn w związku z wtargnięciem na prywatną posesję pokrzywdzonych. Jeden z nich siekierą wybił szyby w aucie, groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia za co został tymczasowo aresztowany. Pozostali jego dwaj kompani również usłyszeli w tej sprawie zarzuty karne.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Po 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na teren prywatnej posesji wtargnęło trzech mężczyzn, jeden trzymał w ręku siekierę.

Agresywny mężczyzna wraz z dwoma kompanami grozili pozbawieniem życia pokrzywdzonym. Mężczyźni nie zamierzali opuścić posesji. W pewnym momencie mężczyzna podszedł do zaparkowanego volkswagena i siekierą uderzał w szyby, wybijając je. Dopiero po chwili wybiegli z posesji i uciekli.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Dochodzeniowcy wykonywali czynności procesowe, operacyjni zajęli się ustaleniem sprawców. Pierwszy z mężczyzn wpadł kolejnego dnia po zdarzeniu. 22-latek był znany policjantom, mężczyzna był wcześniej notowany i poszukiwany. Podejrzany usłyszał zarzuty karne dotyczące naruszenia miru domowego, gróźb karalnych i uszkodzenia mienia. Po nim wpadło dwóch pozostałych mężczyzn w wieku 22 lat, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące naruszenia miru domowego oraz gróźb karalnych. Decyzją sądu, wobec pierwszego z zatrzymanych został zastosowany tymczasowy areszt. Mężczyznom może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.