Wyciekły dane osobowe studentów i pracowników UW! Uczelnia apeluje!

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przekazał, że wyciekły dane osobowe studentów, absolwentów i pracowników wydziału. Jak uczenia dodaje w oficjalnym oświadczeniu, sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego wydał oświadczenie w sprawie wycieku danych osobowych studentów i pracowników wydziału. Profesor Paweł Strzelecki tłumaczy, że od 2017 roku w serwisie internetowym doszło do krytycznego błędu, przez co możliwy był dostęp do katalogu ze wszystkimi danymi. Wśród nich były nazwiska, numery PESEL, zdjęcia, numery telefonów, daty urodzenia i szczegółowe informacje dotyczące studiów.

Profesor Paweł Strzelecki przeprasza za naruszenie, które było wynikiem ludzkiego błędu. Zapewnia jednak, że pliki z danymi były ukryte i nie doszło do wycieku haseł. Nie były również widoczne numery dowodów osobistych. Dziekan zaapelował jednak do osób, których może dotyczyć sprawa o zgłaszanie się do wydziału, a także założenie konta w systemie informacji kredytowej lub zastrzeżenie numeru PESEL.

Sytuacja została zgłoszona do prokuratury oraz do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, które incydentem zajmą się dalej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c