Wycofano ze sprzedaży popularny środek przeciwbólowy! Wiele osób go używa!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny przekazał, że wycofany został ze sprzedaży popularny środek przeciwbólowy Tramal. Wszystko z powodu wady jakościowej w zakresie opakowań wewnętrznych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Tramal jest to silny opioidowy środek przeciwbólowy, który można kupić jedynie na receptę. Działa również przeciwkaszlowo. Jego właściwości przeciwbólowe wynikają z hamowania wychwytu zdrowotnego noradrenaliny na poziomie neuronalnym i zwiększenia uwalniania serotoniny. Jest mocno uzależniający.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat,  w którym przekazał, że w rygorze natychmiastowej wykonalności, środek zostaje wycofany ze sprzedaży na terenie całego kraju. Powodem są wady jakościowe w zakresie opakowań zewnętrznych. Część z opakować rozkleiła się i pojawiła się obawa, że może to spowodować pogorszenie jakości preparatu.

Wycofany środek ma pojemność 10 ml i termin ważności do 31/10/2023. Jego seria to 01422PA. Jak jednak dodaje Główny Inspektorat Sanitarny, wada nie powinna stwarzać dużego zagrożenia dla życia i zdrowia, ale mimo wszystko lepiej uważać i zwrócić go do najbliższej apteki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c