Wyjazdowe punkty szczepień na Mazowszu! Kto może z nich skorzystać?

Dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą pojawić się w przychodni, aby otrzymać szczepionkę na COVID-19, NFZ zorganizował specjalne wyjazdowe punkty szczepień. Mają być dużym wsparciem dla zespołów mobilnych z populacyjnych punktów. 

Jak informuje mazowiecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy z powodu złego stanu zdrowia nie mogą samodzielnie przyjść na szczepienia do punktów w przychodniach. W województwie mazowieckim punktów, które zadeklarowały taką możliwość jest już aż 623.

W rozmowie z radiem RDC rzecznik mazowieckiego NFZ dodał, że punkty wyjazdowe nie będą zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, a jedynie wspierać ich działalność. Wyjazdowe zespoły mają zająć się tylko podawaniem szczepionek osób chorych w domach.

Aby móc skorzystać z takiej opcji, wystarczy skontaktować się bezpośrednio z poradnią, gdzie dana osoba jest zapisana do lekarza rodzinnego. Poradnia przyjmuje zgłoszenie, a następnie sprawdza czy pacjent ma skierowanie na szczepienie.  Następnie wyjazdowy punkt szczepień rejestruje pacjenta i wyznacza konkretny termin. Co bardzo istotne, takie punkty otrzymują własną pulę szczepionek, nie korzystając z dostaw zamówionych przez poradnię POZ.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c