Wykładowcy UW reagują na zachowanie profesora, który nie wpuścił na wykład osób wspierających Strajk Kobiet

Kilkudziesięciu wykładowców Wydziału Prawa i Administracji UW podpisało się pod oświadczeniem, w którym piszą o oburzającym zachowaniu profesora Jana Machrowskiego. W poniedziałek nie wpuścił on na zajęcia online studentów, którzy wsparli Strajk Kobiet przez dodanie znaku błyskawicy do swojego avatara. 

Fot. Pixabay

Przed poniedziałkowymi zajęciami profesor Jan Majchrowski przesłał do swoich uczniów wiadomość, w której przekazał, że nie będzie tolerował manifestacji studentów o charakterze ideologicznym i politycznym. Następnie podczas wykładu nie wpuścił na niego osób, które w swoim avatarze miały logo Strajku Kobiet lub znak błyskawicy. Nie ustosunkował się również do licznych pytań zadanych przez studentów, a zajęcia sam opuścił 20 minut przed czasem.

Na jego zachowanie zareagowali nauczyciele akademiccy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Opublikowali otwarty list do studentów i rektora UW.

„Z wielkim oburzeniem i zażenowaniem, przyjęliśmy groźby usunięcia z zajęć kierowane przez profesora uczelni, dr. hab. Jana Majchrowskiego wobec tych studentów naszego Wydziału, którzy podczas prowadzonych przez niego zajęć uniwersyteckich w jakikolwiek sposób dadzą wyraz swoim poglądom w związku z tak zwanym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 r. o zakazie aborcji embriopatologicznej. Taka postawa rażąco narusza etos i autorytet profesora Uniwersytetu Warszawskiego jako mistrza, przewodnika i przyjaciela studentów. Wstydzimy się, że takie groźby wobec naszych studentów mogły paść z ust pracownika Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.”

-napisali autorzy w oświadczeniu. Dodali również, że każdy wykładowca ma obowiązek uczyć studentów poszukiwania prawdy i spierania się z poszanowaniem godności drugiego człowieka. Jak sami podkreślają, to oni oczekują od studentów dzielenia się podczas zajęć tym, co ich niepokoi.

Pod listem podpisało się kilkudziesięciu pracowników Wydziału Prawa i Administracji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c