Wykorzystał hasła znajomego z internetowej gry i dokonał nieuczciwej transakcji

Policjanci z komisariatu w Sulejówku ustalili 21-latka z Warszawy, który na serwisie aukcyjnym dokonał nieuczciwej transakcji, kupując wirtualne konto do gry w piłkę nożną, nie płacąc za nie. Straty wyniosły 749 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne, przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał się karze.

Fot. Pixabay

Sprawa swój początek miała w styczniu b.r. kiedy to jeden z mieszkańców Warszawy powiadomił o braku wpłaty pieniędzy za sprzedane wirtualne konto do gry w piłkę nożną. Mężczyzna uzgodnił z kupującym warunki transakcji, przekazał hasła dostępowe do konta i czekał na przelew w kwocie 749 zł.

Niestety po przekazaniu haseł kontakt z kupującym urwał się. Mężczyzna o sprawie powiadomił policjantów z Sulejówka. Ci rozpoczęli ustalenia i poszukiwania nieuczciwego kupującego. Po ustaleniu właściciela konta serwisu aukcyjnego, z którego nastąpiła transakcja, okazało się że w dniu transakcji nieznana osoba włamała się na to konto i podszywając się pod nie kupiła wirtualne konto do gry, nie mając prawdopodobnie zamiaru w ogóle za nie płacić.

W dalszej kolejności funkcjonariusze ustalili mężczyznę, który logował się na koncie aukcyjnym, podszywając się pod właściciela tego konta i dokonał nieuczciwej transakcji. Prowadzone ustalenia, wskazywały, że mężczyźni znali się, ponieważ kiedyś grali razem wirtualnie w piłkę nożną. Był to 21-latek z Warszawy. Do logowań wykorzystał on przekazane hasła z innego konta internetowego.

Przed kilkoma dniami policjanci przedstawili 21-latkowi z Warszawy zarzuty karne oszustwa, zmiany dostępu do danych informatycznych i nielegalne uzyskanie informacji. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze grzywny i obowiązkowi naprawienia wyrządzonej szkody.

Policjanci apelują, aby prowadząc różnego rodzaju konta, profile społecznościowe czy logując się na swojej poczcie internetowej, do każdego z tych miejsc posiadać inne trudne do złamania hasło dostępowe. Wskazane jest także aby zabezpieczyć komputer dobrym programem antywirusowym. Pamiętajmy, aby nigdy nie udostępniać swoich haseł i kodów do logowania, ponieważ mogą one być nieuczciwie wykorzystane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c