Wyliczono ile osób przechodzi COVID-19, ale o tym nie wie. Eksperci opublikowali dane

Wciąż bardzo wysokie są dobowe liczby przypadków zakażenia COVID-19. Jak się jednak okazuje, ogromna liczba osób przechodzi wirusa SARS-CoV-2, ale nawet sobie z tego nie zdaje sprawy. Opublikowano najnowsze dane. 

Fot. Shutterstock

Jak wynika z prognozy zespołu naukowców złożonego z matematyków Uniwersytetu Warszawskiego oraz ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia, ponad milion osób w Polsce przechodzi zakażenie koronawirusem, ale o tym nie wie. Eksperi szacują, że w ciągu najbliższego miesiąca wirusem SARS-CoV-2 zarazi się 4,6 milionów Polaków.

Oszacowali również kiedy pandemia zacznie wygasać. Jako datę podali początek marca. Jednak do tego czasu zakażonych może być już 28 milionów Polaków, a wśród nich aż 22 miliony osób, które zakażenie przejdą bezobjawowo. Oznacza to, że zakażony będzie co 4 obywatel naszego kraju. Jak zaznaczają eksperci, z ich danych wynika, że prędzej uzyskamy odporność stadną niż zacznie chronić nas szczepionka.

W ciągu doby wykonuje się od 47 do 60 tysięcy testów na COVID-19. Jak uważają naukowcy, jest to zbyt mało. Dodatkowo, na testy kierowane są jedynie osoby, które posiadają typowe objawy zakażenia. Pozostali są pozostawieni sami sobie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c