Wyrok w sprawie policjantki, która nieomal wjechała w starszą kobietę na pasach, by ją postraszyć

W tamtym roku na facebooku udostępniliśmy film jednego z użytkowników. Widać na nim, jak radiowóz celowo straszy starszą kobietę na pasach, by ją pospieszyć. Policjantka, która kierowała pojazdem została wtedy przeniesiona z wydziału drogowego do wydziału pieszego. Ona sama tłumaczyła, że chciała ten sposób… uchronić kobietę przed innymi samochodami. Zapadł wyrok w tej sprawie.

Fot. Kurier Uliczny / YouTube

Fot. Kurier Uliczny / YouTube

W czasach kiedy piętnowani są kierowcy łamiący przepisy wyrok jest niezwykle łagodny. Policjantce odebrano bowiem prawo jazdy na pół roku oraz zasądzono 1500 zł grzywny. Biorąc pod uwagę, że prawo jazdy zabrano już jej wcześniej, a nie można karać dwa razy za to samo przewinienie, policjantka odzyskała już dokument.

Radio Zet, które poinformowało o wyroku podkreśla, że zdaniem sądu fakt, iż piesza była na pasach, gdy zapaliło się czerwone światło w żadnym wypadku nie usprawiedliwia czynu funkcjonariuszki. Sędzia stwierdził ponadto, że doszło tu niemal do potrącenia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.