Wyrzucili 9 szczeniaków na tory kolejowe!

Wyrzucili szczeniaki na tory kolejowe‼️ I zaczęło się… ‼️ Co kilka dni otrzymujemy nowe zgłoszenia o porzuconych na łące lub w lesie – niechcianych szczeniakach. Tym razem jakiś chyba niezrównoważony psychicznie ich właściciel wywiózł je w szczere pole pod Ostrołęką i pozostawił przy torach kolejowych” – informuje Pogotowie dla Zwierząt

Trasą kolejową dość często kursowały pociągi. Całe szczęście, że drogą tą wieczorem jechał rowerzysta. Powiadomił on naszą organizację a my próbowaliśmy zawiadomić gminę Rzekuń i schronisko dla zwierząt, jakie z gminą ma podpisaną umowę. Niestety bezskutecznie. Był weekend, późna pora więc nikomu ze służb do tego powołanych nie chciało się podjąć wyzwania. Pomogli nam jedynie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, bo trzeba było działać szybko. Wysłaliśmy na miejsce porzucenia psów patrol Pogotowia dla Zwierząt. Wspólnie z policją zabezpieczyliśmy 9 małych psiaków. Całe w kleszczach, zapchlone, wychudzone. Trafiły do lekarza weterynarii, gdzie je odrobaczono i poddawane są leczeniu. Każde z nich waży ok. 1,3 kg. Wkrótce po zabiegach profilaktycznych i szczepieniach będą wszystkie do adopcji.

Szczeniaki mają obecnie około 7 tygodni, są wśród nich 2 suczki i 7 samców. Szukamy dla nich domów tymczasowych/stałych w Warszawie i okolicach.

Kontakt:
[email protected]” – dodaje Pogotowie dla Zwierząt

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c