Wystartował samolot, który zabierze rannych z wypadku w Chorwacji. Przyleci mniej osób

Wystartował samolot, który poleci do Chorwacji i zabierze rannych  pacjentów.  Chodzi o tragiczny wypadek polskiego autokaru, który miał miejsce w sobotę. Do Polski przyleci jednak mniej rannych, niż początkowo zakładano.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Dziś po 11:00 ruszyła z lotniska Chopina w Warszawie wojskowa Casa. Leci ona bezpośrednio do Zagrzebia, skąd odbierze poszkodowanych w wypadku w Chorwacji pacjentów. Będzie to jednak nie 13 a 10 osób. Polscy lekarze otrzymali raport z chorwackich szpitali, że troje pacjentów, których transport był planowany na dziś, zostaje na razie na miejscu.

„Ich stan zmienił się na tyle, żen nie nadają się do transportu lotniczego w dniu dzisiejszym. To nie są jakieś poważne wątpliwości. Ich stan jest stabilny, ale wymagają oni dodatkowej diagnostyki. Żeby ten transport był bezpieczny, samolot poleciał po dziesięciu pacjentów.”

-powiedział zastępca dyrektora ds. Medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie dr Artur Zaczyński. Ranni wrócą do Polski, gdzie zostaną rozlokowali w szpitalach na terenie województw wielkopolskiego, mazowieckiego i łódzkiego, aby byli jak najbiżej swoich domów i swoich rodzin.

Przypomnijmy, do tragicznego wypadku doszło w sobotę około 5:40 na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji w regionie varażdińskim. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu. Okazało się, że podróżowała nim pielgrzymka organizowana przez Biuro Bractwa św. Józefa. 12 osób zginęło, 32 zostały ranne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.