Wytyczne CKE ws. matur i egzaminów ósmoklasistów

Do egzaminu maturalnego pozostały dwa tygodnie. Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wytyczne w jaki sposób będą przeprowadzane egzaminy dla maturzystów i ósmoklasistów. Dyrektorzy szkół mają niewiele czasu na przygotowania. 

Fot. Shutterstock

Na wypadek zakażenia koronawirusem, dyrekcje szkół muszą przygotować rezerwową listę członków komisji egzaminacyjnej.

Ponadto osoby zaszczepione jak i ozdrowieńcy będą mogli przyjść na egzamin, nawet jeżeli w ich domu jest osoba objęta izolacją lub kwarantanną. Do szkoły będą mogli wejść, poza uczniami, nauczycielami i niezbędnymi pracownikami, tylko rodzice uczniów którzy mają problem z poruszaniem się.

Wedle wytycznych CKE uczniowie muszą posiadać własne przybory piśmienne, linijki, cyrkle czy kalkulatory. Podkreślono, że uczniowie nie mogą między sobą pożyczać owych przyborów. Uczniowie również muszą przynieść do szkoły własną wodę oraz jedzenie. Nie będzie ono zapewnione przez szkołę.

Drzwi sal egzaminacyjnych będą pozostawać otwarte, by uniknąć kontaktu z klamkami, a sale co godzinę powinny zostać wietrzone.

Dla uczniów, którzy nie mogą nosić maseczek powinny być przygotowane osobne pomieszczenia, w których będzie można zapewnić co najmniej dwa metry odstępu.

Uczniowie, którzy zdają dwa egzaminy powinni mieć udostępnione miejsce w którym między egzaminami będą mogli spożyć przyniesiony przez siebie posiłek. Pomieszczenie powinno być wyposażone w płyn do dezynfekcji. Jeżeli pozwoli na to pogoda, możliwe będzie zorganizowanie takich miejsc na boisku szkolnym.

CKE apeluje również do uczniów aby po egzaminie nie gromadzili się w grupach przed szkołą, a wrażeniami dzielili się już z domu za pomocą internetu.

Egzamin maturalny ma rozpocząć się 4 maja. Egzamin ósmoklasisty 25 maja.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c