Wywrócił się jadąc rowerem na jezdnię. Miał 2,5 promila alkoholu

49-letni mieszkaniec Wyszkowa, jadąc na swoim rowerze wywrócił się na jezdnię. Świadkami tej sytuacji byli mieszkańcy naszego powiatu. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 19.20 w Wyszkowie na ul. Warszawskiej. Mieszkańcy naszego powiatu jadąc w stronę Lucynowa zauważyli rowerzystę, który wywrócił się na jezdnię. W związku z zaistniałą sytuacją zatrzymali się by udzielić mu pomocy. Gdy świadkowie podeszli do mężczyzny, wyczuli woń alkoholu. W związku z tym uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce policjantów. Rowerzysta został poddany badaniu na zawartość alkoholu.

Alkomat wykazał w organizmie 49-latka, aż 2,5 promila alkoholu. Teraz za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości  oraz inne wykroczenia, których dopuścił się w trakcie interwencji, mieszkaniec Wyszkowa będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Mieszkańcom naszego powiatu dziękujemy za reakcję oraz gratulujemy postawy


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c