Wyższa składka zdrowotna dla niezaszczepionych? Jest pomysł za zwiększenie liczby szczepień

Politycy PSL apelują do innych parlamentarzystów o dyskusję na temat opracowania planu szczepień. Przekonują, że obecna sytuacja prowadzi do kolejnego lockdownu.

Fot. Pixabay

W pełni zaszczepionych Polaków wciąż jest za mało, by osiągnąć odporność zbiorową. W pełni zaszczepionych jest obecnie blisko 16 mln. Polska odsprzedaje jednak zapasy swoich szczepionek, bo zwyczajnie by się przeterminowały. Nastąpił moment, kiedy szczepionki są dostępne, ale chętnych na ich przyjęcie jest coraz mniej.

Politycy PSL apelują do innych parlamentarzystów o podjęcie debaty na ten temat i wspólne wypracowanie koncepcji. „Działania rządu nie dają efektu. Przy takim odsetku wyszczepialności kolejna fala pandemii, to kwestia czasu” – przekonuje poseł Jarek Rzepa i podsuwa pomysły. Jednym z nich jest podniesienie składki zdrowotnej dla osób niezaszczepionych. Oznaczałoby to, że co miesiąc do ich portfela trafia coraz mniejsza suma pieniędzy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c