Wzrasta liczba zakażeń, zalecane są obostrzenia. Czeka nas kolejna fala pandemii COVID-19?

Wygląda na to, że koronawirus znów atakuje. W wielu krajach wzrasta liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Tak jest również w Polsce. Najnowsze informacje nie pozostawiają złudzeń- może czekać nas kolejna fala pandemii.

Fot. Shutterstock

W Europie wzrasta liczba przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. We Francji nawet zalecany jest powrót do maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Wszystko ze względu na fakt, że w tym kraju liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich 24 godzin wyniosła ponad 200 tysięcy.

Nie jest dobrze również w Polsce. Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia,  w ciągu ostatniego tygodnia odnotowano 4 163 przypadków, w tym 556 ponownych zakażeń COVID-19. Najwięcej, bo niemal tysiąc, pojawiło się w województwie mazowieckim.

Jak jednak uspokaja minister zdrowia, nie ma powodów do większych obaw, ponieważ wzrot liczby zakażeń nie stawi ryzyka dla wydolności systemu opieki zdrowotnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.