Wzrost cen wielu produktów w sklepach! Co najbardziej drożało?

Według statystyk w ciągu kilku tygodni aż o 7% wzrosła cena standardowych zakupów rodzinnych. Dziennik „Fakt” sprawdził co najbardziej zdrożało. 

Fot. Pixabay

Ze względu na pandemię COVID-19 wiele osób korzysta z funkcji zamawia zakupów online lub organizuje je rzadziej, aby niepotrzebnie narażać się na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Dziennik „Fakt” przeanalizował koszyk tradycyjnej  polskiej rodziny pod względem kosztów. Okazuje się, że w ciągu zaledwie kilku tygodni wzrosła cena zakupów aż o 7 procent!

Periodyk wskazał, które produkty najbardziej zdrożały. Z ich analiz wynika, że największy wzrost cen odnotowano w mięsie drobiowym, tam liczba wzrosła o 30,7 procent.  Również zdrożało mięso wieprzowe i banany, około 20 procent. Ogólnie w porównaniu z listopadem, rodzinne zakupy kosztowały więcej o około 20 złotych. Oprócz tego popularne marki postanowiły nie zmieniając cen, zmienić pojemność produktów. I tak jedna z czekolad pozostała w tej samej cenie, natomiast obniżono gramaturę ze 100 gramów na 80 gramów.

Ostatni taki wzrost cen miał miejsce w czerwcu. Natomiast dziennik przewiduje, że ceny będą rosnąć dalej, aż do świąt. To wtedy powinny osiągnąć maksimum. Zatem jeśli planujemy świąteczne zakupy, lepiej zrobić je czym prędzej, bo możemy później mocno przepłacić.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c