Z Azowstalu ewakuowano już kilkuset żołnierzy

Z ostatniego bastionu oporu ukraińskich obrońców Mariupola ewakuowano już ponad 260 żołnierzy. 53 rannych przewieziono do szpitala. W przypadku pozostałych, zostali oni przewiezieni korytarzem humanitarnym do Oleniwki.

Wiceminister obrony Ukrainy Anna Maljar poinformowała, że z kombinatu metalurgicznego Azowstal, który był ostatnim bastionem oporu ukraińskich obrońców Mariupola, ewakuowano ponad 260 żołnierzy. 53 z nich, którzy wymagali opieki lekarskiej, przewieziono do szpitala.

Pozostali zostali przewiezieni korytarzem humanitarnym do Oleniwki. Teraz zostanie wszczęta procedura ewakuacyjna w celu ich powrotu do domu. Jak podkreśla Anna Maljar, wszyscy ewakuowani mają zostać wymienieni. Nie podała jednak szczegółów dotyczących wymiany.

Wiceminister obrony Ukrainy podziękowała żołnierzom za wypełnienie swojego zadania. Podkreśliła, że dzięki obrońcom Mariupola kraj zyskał krytycznie ważny czas.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.