Z OSTATNIEJ CHWILI: Mateusz Morawiecki musi przeprosić Platformę Obywatelską!

Premier Mateusz Morawiecki przegrał sprawę w sądzie i musi przeprosić za słowa o tym, że za PO „nie było mostów i dróg” i „w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu ośmiu lat” – zdecydował w środę Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Sąd zdecydował, że premier Mateusz Morawiecki musi sprostować w wyemitowanym w telewizji oświadczeniu o tym, że „w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu ośmiu lat„.

Decyzja ta zapadła po raz drugi wcześniej jeden z sędziów stwierdził, że wypowiedź premiera nie miała charakteru wiążącego i bezpośrednio zobowiązującego.

Wnioskodawcy  domagali się sprostowania przez premiera z jego wypowiedzi 15 września o tym, że za PO „nie było dróg i mostów”.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.