Z OSTATNIEJ CHWILI! Papcio Chmiel z najwyższym odznaczeniem Rzeczypospolitej „Orderem Orła Białego”!

Henryk Jerzy Chmielewski z Orderem Orła Białego! O decyzji poinformował prezydent Andrzej Duda.

„Papcio Chmiel – Mistrz, który narysował naszą wyobraźnię. Podjąłem decyzję o nadaniu Henrykowi Jerzemu Chmielewskiemu najwyższego odznaczenia Rzeczypospolitej – Orderu Orła Białego. Żegnaj Papciu. Spoczywaj w pokoju. RiP” – napisał prezydent.

nany jako Papcio Chmiel mężczyzna zmarł w wieku 97 lat. W młodości należał do Armii Krajowej, a w jego domu odbywały się tajne spotkania podziemia. Brał udział w powstaniu warszawskim.

Jednak największą popularność przyniosła mu seria komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka. W Polsce nie ma osoby, która nie kojarzy twórczości Chmielewskiego. Do grona jego fanów należy również prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z TVN 24 przekazał, że jego zdaniem miał on ogromny wpływ na rozwój młodego pokolenia.

W jego ocenie zasługi Papcia Chmiela dla pokolenia osób w wieku prezydenta są „nie do przecenienia”. Dlatego  Andrzej Duda myśli, aby go pośmiertnie uhonorować, przyznając mu na przykład Order Orła Białego. Tłumaczy, że był on jednym z cichych bohaterów wychowania polskiej młodzieży.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c